SC450RMI1U | APC Smart-UPS 450VA/280W Line Interactive UPS, 1U Rackmount, 230V/10A Input, 4x IEC C13 Outlets, Lead Acid Battery
Free Shipping
Stock?
Qty
ETA
Sydney
YES
1
Apr 22nd
Melbourne
YES
5
Apr 22nd
Brisbane
8
Apr 29th
Adelaide
3
Perth
NO
No Stock
Product Description
APC Smart-UPS SC 450VA 230V – 1U Rackmount/Tower
Main Input Voltage 230 V
Main Output Voltage 230 V
Rated power in W 280 W
Rated power in VA 450 VA
Input Connection Type IEC 320 C14
Output connection type- 4 IEC 320 C13, 2 IEC Jumpers
Number of rack unit 1U
Battery type Lead-acid battery
Input voltage limits- 151…302 V adjustable, 195…265 V
Network frequency 50/60 Hz +/- 3 Hz auto-sensing
Acoustic level 38 dBA
Heat dissipation 38 Btu/h
Operating altitude 0…10000 ft
Ambient air temperature for operation 0…40 °C
Ambient air temperature for storage -15…45 °C
Storage altitude 0.00…15240.00 m
Relative humidity 0…95 %
Storage Relative Humidity 0…95 %